Cortenový plot 160 x 12 x 1 cm

EAN8591841212209
Kód výrobceSF1
PLU30988
Skladová dostupnostSkladem
Měrná jednotkaks
Cortenová ocel


běžná cena: 2 812,00 Kč s DPH (2 324,00 Kč bez DPH)

Vaše cena: 2 692,00 Kč s DPH

Ks

Popis produktu:

Z povětrnostně odolné oceli, cortenová ocel je korozi odolný materiál, nevyžaduje žádné nátěry ani údržbu
působením povětrnostních vlivů získá povrch cortenu charakteristický rezavý efekt
vrstva rzi vytvořená na povrchu cortenu zabraňuje jeho další oxidaci.

Cortenová ocel získává svoji charakterisitickou a nezaměnitelnou rezavou barvu působením povětrnostních vlivů. Během této doby se na povrchu vytvoří tenká vrstva koroze, která díky složení této oceli zabraňuje další korozi a výrobek tak nevyžaduje žádnou údržbu. V případě instalace v interiéru však ke vzniku patiny na povrchu dochází velmi pomalu nebo vůbec, v závislosti na podmínkách.

Corten je materiál vyrobený ze směsi kovů s unikátním složením. Corten si nejprve musí vytvořit tenkou ochrannou vrstvu rzi, která po určitou dobu po kontaktu s vodou ovlivňuje zabarvení vody a množství nečistot (zbytků rzi).

Pro rychlé a trvalé vytvoření požadovaného povrchu a barvy cortenu je ideální používání cortenových mís a jiných prvků tak, že jsou každý den vodou napouštěny a vypouštěny. Tím dochází ke každodenní oxidaci povrchů, což zrychluje korozi. Nejlépe tedy fungují mísy zevnitř vodou přeplňované. Pokud je voda přiváděná do cortenového vodního prvku shora, doporučujeme odvrtání přiměřeně velké díry do dna, kterou voda slabě odtéká i po dobu chodu čerpadla, ale po jeho vypnutí se díky tomuto otvoru voda z cortenové mísy zcela ztratí.
Jakmile se vytvoří patřičný povrch, tyto problémy se již dále neobjevují. Je tedy nutné mít s tímto zajímavým a odolným materiálem trochu trpělivosti.
Uvedená cena je za 1ks plotovky široké 12cm.

Parametry

VýrobceMax
Materiálcortenová ocel

Komentáře:

Přidat komentář

Soubory:Doporučujeme

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.